Zanim zaczniesz czytać dalej…

“Stany Nagłe część 1” oraz “Stany Nagłe część 2” to dwa niezależne kursy, które możesz przerabiać w dowolnej kolejności lub wybrać tylko jeden z nich. 

Każda część obejmuje inne tematy, więc możesz zacząć od tej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Stany Nagłe - część 2

to konkretne metody i sprawdzona wiedza, które pomogą Ci: 

  • lepiej interpretować wyniki badań i sprawnie stawiać trafne diagnozy,
  • podnieść jakość leczenia,
  • szybciej podejmować właściwe decyzje, od których może zależeć zdrowie lub życie pacjenta,
  • zwiększyć pewność siebie i zminimalizować stres,
  • lepiej porozumieć się z właścicielem pacjenta,
  • stabilizować pacjentów trafiających do przychodni z różnymi stanami nagłymi

25
godzin nagrań

Certyfikat
poprzedzony egzaminem

Anonimowe Q&A
do każdej lekcji

Quizy i materiały dodatkowe
pomagające utrwalić wiedzę

Nie daj się zaskoczyć stanom nagłym

Dowiedz się, jak skutecznie ratować życie i zdrowie pacjentów


Praca jako lekarz weterynarii to ciągłe wyzwania. Każdy z nas, niezależnie od tego, w jakiej przychodni pracuje, prędzej czy później trafi na pacjenta wymagającego natychmiastowej pomocy. Zaburzenia elektrolitowe, zatrucia, niedrożność cewki moczowej, dystocja czy nagłe stany neurologiczne - to tylko niektóre z nich.


W takich sytuacjach każda minuta jest na wagę życia, a Ty musisz być gotowy na podjęcie właściwych decyzji. Ustabilizowanie pacjenta, interpretacja wyników badań, wybór odpowiedniej terapii, monitorowanie stanu pacjenta - wszystko to wymaga pewności i zaawansowanej wiedzy.


Dlatego powstał kurs "Stany Nagłe - część 2", który przeprowadzi Cię przez najczęstsze, ale i te bardziej wymagające przypadki. Dzięki niemu nabierzesz jeszcze lepszych umiejętności w takich obszarach jak:

  • poznanie schematów i protokołów postępowania dla stanów nagłych takich jak kryzys Addisona, wszelkiego rodzaju zatrucia, drgawki, uraz głowy, ostre rozszerzenie i skręt żołądka, zaburzenia elektrolitowe. 
  • rozróżnianie chorób o podobnych objawach np. ostrą niewydolność nerek od kryzysu Addisona. 
  • dobieranie odpowiedniej płynoterapii w zależności od stanu pacjenta i zaburzeń elektrolitowych,
  • szybka ocena neurologiczna pacjentów po urazach głowy i zastosowania odpowiednich interwencji,
  • zasady resuscytacji noworodków i leczenia dystocji,
  • interpretowanie wyników badania gazometrycznego i zaburzeń elektrolitowych wraz z dobieraniem odpowiedniego leczenia,


i o wiele, wiele więcej.

TWOJE KORZYŚCI

Co możesz zyskać biorąc udział w tym kursie on-line?


  1. Nauczysz się, jak wykorzystać teorię w praktyce 
    Zdobytą wiedzę będziesz mógł od razu przełożyć na praktykę - omawiane tematy opierać będziemy na prawdziwych przypadkach.
  2. Trafna diagnoza i dopasowany plan leczenia
    Przypomnimy podstawy patofizjologii, które ułatwią Ci zrozumienie tego, co widzisz. Zapoznasz się z badaniami naukowymi i łatwo zidentyfikujesz pacjentów wymagających nagłej interwencji.
  3. Mniejsze ryzyko błędów 
    Dzięki aktualnej i praktycznej wiedzy, opierającej się na przypadkach z życia wziętych, będziesz w stanie podejmować trafne decyzje.
  4. Więcej pewności siebie i mniej stresu
    Wiedza i umiejętności, które zyskasz po kursie, pozwolą Ci zyskać pewność siebie oraz spokój i precyzję w działaniu.
  5. Lepsza organizacja pracy
    Nauczymy Cię jak postępować z częstymi przypadkami, planować, zarządzać zespołem i monitorować pacjentów w stanach nagłych.
  6. Wyższy standard usług
    Dzięki praktycznej wiedzy Twój gabinet stanie się miejscem godnym zaufania, które oferuje nowoczesne i skuteczne rozwiązania.
OFERTA

Sprawdź, co dokładnie otrzymujesz wraz z kursem

Kurs zawiera:

  • 8 modułów - łącznie ponad 20 godzin nagrań, podzielonych na krótkie wideo (5-20 min) ułatwiające naukę,
  • materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, quizy - dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
  • autorski zeszyt ćwiczeń do pracy - ponad 300 stron notatek z kursu,
  • wspierające Twoją naukę, nieobowiązkowe zadania domowe,
  • quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
  • 8 anonimowych sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
  • fakultatywne zadania domowe - jeszcze więcej wiedzy i umiejętności, których nie znajdziesz w nagraniach,
  • dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas,
  • imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu i uprawniający do uzyskania punktów edukacyjnych,
  • mobilny dostęp - kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!
  • 20 punktów edukacyjnych


DLACZEGO NEWGRADVETS?

Bo nasze kursy on-line wyrożniają:

1

Realne przypadki
i case studies

W kursie wykorzystujemy prawdziwe zdjęcia oraz wideo - prosto z gabinetu lub sali zabiegowej. Na podstawie konkretnych case studies, łatwiej odnajdziesz się w podobnych sytuacjach na żywo i unikniesz częstych błędów diagnostycznych.

2

Zadania domowe
wspierające naukę

Rozwijaj swoją wiedzę i umiejętności, dodając do nich jeszcze więcej praktyki z naszymi zadaniami domowymi! Nie są obowiązkowe, nikt nie będzie wystawiał Ci ocen, ale z pewnością pomogą Ci w dalszej nauce!

3

Anonimowe
Q&A

Masz wątpliwości? Możesz zadawać pytania do każdego modułu, a raz w tygodniu na platformie pojawią się odpowiedzi na wszystkie zgłoszone pytania.

4

Gwarancja
satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy dostęp do kursu bez zbędnych pytań.

AUTORSKI ZESZYT ĆWICZEŃ

Ponad 300 stron notatek z kursu

Każdy uczestnik kursu otrzymuje zeszyt ćwiczeń, który pomaga lepiej przyswoić, uporządkować i utrwalić wiedzę.

Zeszyt zawiera najważniejszą wiedzę i wskazówki z kursu, w tym:

  • protokoły postępowania w różnych przypadkach,
  • notatki do każdego z modułów,
  • diagramy, tabele

Zeszyt możesz wydrukować i wypełniać w czasie pracy z kursem. 

W ten sposób stworzysz praktyczny “podręcznik”, który przez lata będzie wspierać Twoją pracę w klinice lub gabinecie.

POZNAJ PLAN KURSU!

Czego dokładnie dowiesz się z kursu?

Co poniedziałek otrzymasz dostęp do poszczególnych tematów - w kolejności takiej, jak poniżej. Dostęp do nagrań jest udzielany do drugiego terminu egzaminu. W tym czasie możesz korzystać z nagrań ile chcesz i kiedy chcesz.

01 24 marca 2025 Zaburzenia elektrolitowe


Omówimy najczęstsze zaburzenia elektrolitowe spotykane w medycynie weterynaryjnej (m.in. potas, sód, wapń), ich prawidłowe normy oraz najczęstsze przyczyny ich nieprawidłowego spadku lub wzrostu we krwi. Temat zaburzeń elektrolitowych będzie kontynuowany w kolejnych modułach, gdyż jest on niezbędny w codziennej praktyce. Omówimy typowe objawy kliniczne, postępowanie i leczenie (w tym niezbędne kalkulacje) w przypadku ich zaburzeń. Twój pacjent ma Na 109 mmol/L (norma: 140-150), jakie płyny podajesz i w jakim tempie korygujesz zaburzenie?

02 31 marca 2025 Niedrożność cewki moczowej


Omówimy przyczyny i objawy kliniczne pacjentów z niedrożnością cewki moczowej u kotów. Podzielimy się prawdziwymi przypadkami, które wymagały natychmiastowej stabilizacji - ich objawami, wynikami badań i leczeniem. Omówimy procedurę zabiegu, najczęściej spotykane nieprawidłowości laboratoryjne oraz przedstawimy metody stabilizacji. Czy wiesz dlaczego medetomidyna jest niewskazana w tych przypadkach?

03 7 kwietnia 2025 Gazometria krwi i równowaga kwasowo-zasadowa


Ten moduł jest całkowicie poświęcony identyfikacji i interpretacji zaburzeń kwasowo-zasadowych, w tym zaburzeń elektrolitowych. Omówione zostaną przyczyny kwasicy oddechowej, zasadowicy oddechowej, kwasicy metabolicznej i zasadowicy metabolicznej. Istotny będzie również temat mleczanów, ich zastosowania jako oznaczenia perfuzji oraz typy hiperlaktatemii. Twój pacjent ma pO2 44mmHg (norma: 60-80) na gazometrii z krwi żylnej, co robisz?

04 14 kwietnia 2025 Dystocja i opieka nad noworodkami


Dystocja jest częstym nagłym przypadkiem spotykanym w klinikach w najmniej oczekiwanym momencie. Lekarz musi szybko zidentyfikować etap porodu i ustalić czy konieczna jest interwencja. Badanie kliniczne, badania dodatkowe (elektrolity, USG i/lub RTG) są niezbędne w diagnozowaniu i podjęciu decyzji o leczeniu tych pacjentów. Prawidłowa resuscytacja noworodków i opieka po porodzie jest niezbędna do utrzymania ich przy życiu w pierwszych godzinach. Twoim pacjentem jest 5-letnia suka rasy jamnik z objawami dystocji, wycieńczenia, zaburzeniami elektrolitów m.in. poziomem Ca 0.60 mmol/L (norma: 1.25-1.50) i Na 109 mmol/L (norma: 140-150), dodatkowo praca serca jednego z płodów wynosi 130 uderzeń na minutę, a u drugiego nie znajdujesz bicia serca, co robisz?

05 21 kwietnia 2025 Toksykologia w stanach nagłych


W trakcie tego modułu poruszymy triage telefoniczny w przypadku podejrzenia zatrucia oraz omówimy różne metody dekontaminacji uwzględniając rasy i występujące ryzyko. Omówione zostaną m.in. zatrucia ksylitolem, marihuaną, permetryną, metaldehydem, ostre zatrucie teobrominą, albuterolem, rodentycydami, glikolem etylenowym oraz mykotoksynami. Przyjeżdża do Ciebie 12-kg pies z bladymi błonami śluzowymi, wolnym płynem w jamie brzusznej - jakie badania dodatkowe wykonasz i jak będziesz stabilizować tego pacjenta podejrzewając zatrucie rodentycydami antykoagulacyjnymi?

06 28 kwietnia 2025 Kryzys Addisona czyli ostra niewydolność nadnerczy


Jedną z najczęściej przeoczonych chorób jest ostra niewydolność nadnerczy, w której pacjenci trafiają do gabinetu z niespecyficznymi objawami. Prawidłowe rozpoznanie tej choroby jest niezbędne by pacjent miał szansę na przeżycie. Omówione zostaną prawdziwe przypadki kliniczne, badania dodatkowe oraz leczenie. Czy wiesz jaką rolę odgrywają elektrolity Na i K w chorobie Addisona?

07 5 maja 2025 Neurologiczne stany nagłe


W tym module skupimy się na stabilizacji pacjentów w status epilepticus, a także po urazie głowy. Omówimy prawdziwe przypadki kliniczne oraz postępowanie krok po kroku. Skupimy się także na leczeniu podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego oraz ocenie pacjentów przy użyciu zmodyfikowanej skali Glasgow. Do Twojego gabinetu wbiega właściciel trzymający w rękach swojego psa w ataku padaczkowym trwającym od około 15 minut, jego temperatura ciała to 40.9’C, podajesz mu trzy dawki diazepamu dożylnie, ale atak padaczkowy nie ustępuje - co robisz dalej?

08 12 maja 2025 Ostre rozszerzenie i skręt żołądka (GDV)


Jest szybko postępującym stanem zagrażającym życiu zwierząt. Na tym module skupimy się na czynnikach ryzyka, postępowaniu, objawach GDV, metodach odbarczania żołądka, analgezji, przebiegu operacji, wskazaniu do splenektomii, postępowaniu pooperacyjnym (w tym odżywianiu pooperacyjnym) i rokowaniu. Zdiagnozowałeś GDV u 6-letniego owczarka niemieckiego, poziom jego mleczanów wynosi 12mmol/L (norma: 0.5-2.0) - jakie jest Twoje postępowanie?

EGZAMIN


24-25 maja 2025 - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI 23:59
07-08 czerwca 2025 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI 23:59

Egzamin ma formę testu online jednokrotnego wyboru, opracowanego przez prowadzącego na bazie materiałów z kursu (przede wszystkim nagrań), a swój wynik poznasz od razu po jego zakończeniu - zdobądź co najmniej 70% punktów, a w ciągu 7 dni prześlemy Ci Twój certyfikat!

OD KOGO BĘDZIESZ SIĘ UCZYĆ?

Poznaj prowadzące kurs Stany Nagłe - Część 2

Magdalena West & Patrycja Zimmermann

Emergency & Critical Care Australia

Od wielu lat zajmujemy się medycyną stanów nagłych pracując w największych renomowanych australijskich klinikach specjalizujących się w tej tematyce. 

Zajmujemy się również mentoringiem australijskich studentów oraz stażystów, co zainspirowało nas do dzielenia się swoją wiedzą ze studentami oraz lekarzami weterynarii w Polsce i na świecie. 

Od kilku lat, pomimo znacznej różnicy w strefach czasowych, prowadzimy kursy online dla studentów i lekarzy z całego świata. 

Na co dzień pracujemy pod okiem dyplomowanych specjalistów z takich dziedzin jak: stany nagłe, radiologia, chirurgia, kardiologia oraz choroby wewnętrzne. 

A jeśli chcesz poznać nas lepiej - dowiedzieć się więcej o naszym doświadczeniu i misji oraz poznać naszą historię, to więcej możesz przeczytać w zakładce “O Nas”

DLA KOGO JEST TEN KURS ON-LINE?

To dla Ciebie w szczególności, jeśli:

Jesteś lekarzem weterynarii i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i zwiększyć efektywność pracy


Studiujesz weterynarię lub jesteś po studiach - chcesz wznieść swoje umiejętności na wyższy poziom, by czuć się pewniej w pierwszej pracy


Jesteś lekarzem weterynarii i chcesz zmniejszyć stres, strach i poczucie niepewności nawet w krytycznych sytuacjach


Prowadzisz klinikę / gabinet i chcesz rozszerzyć usługi lub podnieść kompetencje pracowników


Wracasz do zawodu po dłuższej przerwie lub planujesz się przebranżowić, i chcesz czuć się bardziej komfortowo w pracy


Szukasz wiedzy, która realnie wpłynie na Twoją codzienną pracę w gabinecie i nie pozostanie “suchą teorią”


Chcesz opanować wykonywanie badania gazometrycznego, ale potrzebujesz w tym wsparcia.


Potrzebujesz wiedzy, jak ustabilizować pacjenta w najczęstszych stanach nagłych (np. skręt żołądka, drgawki, uraz głowy), aby móc skierować go na dalsze leczenie.


Chcesz wiedzieć, jak postępować z pacjentem z zatruciem, np. ksylitolem, metaldehydem, teobrominą i innymi szkodliwymi dla zwierząt substancjami.


FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy spotkania na kursie odbywają się na żywo?

Nie. Kursy online prowadzimy od trzech lat i z doświadczenia wiemy, że w grupie ciężko znaleźć wspólny termin spotkań na żywo, a większość uczestników woli uczyć się w dogodnym dla siebie momencie. W odpowiedzi na te oczekiwania, nasze kursy udostępniamy w formie nagrań wideo długości od kilku do 45 minut, zgrupowanych w tematyczne moduły o łącznej długości ok. 2h/moduł. Taki format rozwiązuje ponadto problem dużej różnicy czasu między uczestnikami a prowadzącymi mieszkającymi w innych strefach czasowych i eliminuje konieczność wstawania o 5 rano lub uczestniczenia w spotkaniu do północy.

Czy będę mieć kontakt z prowadzącymi?

Tak, wciąż indywidualnie sprawdzamy prace domowe (zadajemy dodatkowe pytania, poprawiamy lub tłumaczymy jeśli potrzeba) oraz dajemy możliwość zadawania pytań do każdego modułu, na które odpowiemy w formie wideo lub pisemnej.

Czy na kursie mogę zadawać pytania do prowadzących?

Tak, na Twoje pytania będziemy czekać przez 7 dni od udostępnienia każdego modułu (w module będzie do tego stworzona specjalna ankieta). Dla komfortu naszych uczestników, pytania są zadawane anonimowo i na wszystkie odpowiadamy bez wyjątku, o ile zostały zadane z zachowaniem powyższego terminu.

Czy po zakupie kursu od razu otrzymam dostęp do wszystkich modułów?

Nie. Kurs trwa przez kilka tygodni i w każdym tygodniu udostępniamy kolejny moduł. Wiedza dawkowana jest stopniowo byś miał czas przerobić materiał z danego modułu na spokojnie. Nagrania wideo z już udostępnionego modułu są możliwe do odtworzenia aż do egzaminu końcowego (2 terminu), natomiast materiały dodatkowe jeszcze dłużej, o czym przeczytasz poniżej.

Na jak długo otrzymam dostęp do kursu?

Otrzymasz dostęp do wszystkich materiałów PDF i quizów przez 6 miesięcy! Będziesz mógł wracać do nich tyle razy, ile masz na to ochotę. Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy od momentu ich udostępnienia do dnia egzaminu (drugiego terminu).

Na jak długo otrzymam dostęp do nagrań?

Dostęp do nagrań wideo będzie możliwy od momentu udostępnienia modułu (co tydzień otwieramy nowy moduł) aż do dnia egzaminu (drugiego terminu). Po tym czasie nie będzie możliwości odtworzenia nagrań.

Nagrania są zbyt ciche i nie słyszę prowadzących. Czy mogę coś z tym zrobić?

Poziom głośności niektórych nagrań jest automatycznie ustawiony na 30%. Aby zwiększyć/zmniejszyć poziom głośności, kliknij w ikonę głośnika (Volume) w dolnym lewym rogu okna nagrania. Nasze wideo nagrywamy przy użyciu profesjonalnego mikrofonu, więc problem z dźwiękiem najczęściej wynika z ustawień sprzętu uczestników kursu. Jeśli powyższe metody nie rozwiązują problemu, sugerujemy usunąć wszystkie pliki cookie (ciasteczka) w przeglądarce internetowej, z której korzystasz i sprawdzić ogólne ustawienia dźwięku na Twoim urządzeniu. Jeśli problem w dalszym ciągu istnieje, spróbuj obejrzeć nagranie na innym urządzeniu np. innym komputerze albo telefonie. Zwykłe słuchawki podłączone do Twojego urządzenia często rozwiązują wszystkie problemy z dźwiękiem.

Po obejrzeniu nagrania mój postęp nie został zarejestrowany. Co mogę z tym zrobić?

Aby Twój postęp został zarejestrowany, musisz kliknąć w przycisk “Zakończ i kontynuuj” znajdujący się u dołu okna przeglądarki, pod nagraniem (w telefonie) lub w prawym górnym rogu okna przeglądarki w komputerze. W ten sposób potwierdzasz, że nagranie zostało obejrzane i system pokaże to na Twoim pasku postępu.

Czy mogę korzystać z Waszego kursu na różnych urządzeniach jednocześnie?

Wykupiony kurs jest przeznaczony tylko dla jednej osoby. Nasz system rejestruje logowanie z więcej niż jednego urządzenia jednocześnie i jeśli będziemy mieć uzasadnione podejrzenie nieuprawnionego korzystania z kursu, możesz stracić do niego dostęp.

Czy będę mógł pobrać wszystkie materiały?

Wszystkie materiały oprócz nagrań wideo możesz zapisać na swoim komputerze. Nie umożliwiamy pobierania nagrań ze względu na ochronę przed piractwem.

Czy warto wydrukować Zeszyt Ćwiczeń?

Tak! Bardzo polecamy wydrukowanie wszystkich materiałów. Nie musisz jednak tego robić - możesz korzystać z pliku PDF i dowolnego notatnika w wersji papierowej lub elektronicznej.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY KURSEM,
ALE NIE MOŻESZ WZIĄĆ UDZIAŁU W TEJ EDYCJI?

Wpisz się na listę osób, z którymi mamy skontaktować się w pierwszej kolejności planując kolejną.