Kończysz studia i czujesz, że nie jesteś przygotowany do pracy?
A może wracasz do zawodu po dłuższej przerwie?
Przeraża Cię myśl o byciu samodzielnym lekarzem?
Chcesz uporządkować swoją wiedzę? Umieć diagnozować i leczyć najczęściej spotykane przypadki? Nauczyć się jak rozmawiać z klientami o pieniądzach?


Twoje korzyści: 
  • 11 modułów - łącznie ponad 25 godzin nagrań wideo,
  • 8 prowadzących - doświadczonych i praktykujących lekarzy,
  • 6-miesięczny dostęp do notatek i materiałów dodatkowych, np. wzór notatki klinicznej, karta stomatologiczna - i wiele innych dodawanych na bieżąco,
  • autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu - łącznie ok. 400 stron notatek z kursu,
  • wspierające Twoją naukę, nieobowiązkowe zadania domowe, quizy i egzamin końcowy,
  • 11 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
  • certyfikat ukończenia kursu - odbierz 35 punktów edukacyjnych od KILW!

WAŻNE INFORMACJE:


Intensywny, 12-tygodniowy kurs dla studentów i lekarzy weterynarii: Zamień Teorię na Praktykę

Data rozpoczęcia
: 17 lutego 2025
Czas trwania: 12 tygodni
Liczba modułów: 11, po ok. 2h każdy (+ egzamin)
Format: online, na specjalnie do tego przygotowanej platformie
Liczba miejsc: ograniczona (sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc)
Certyfikat ukończenia: tak, po zdaniu egzaminu końcowego
Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy
Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty egzaminu końcowego
Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
Dodatkowo: indywidualnie sprawdzane prace domowe
Spotkania na żywo: nie - ze względu na trudność w ustaleniu dogodnych terminów spotkań w grupie
Cena kursu: 1799 zł - możliwość płatności ratalnej - opcję znajdziesz na dole strony)
Punkty edukacyjne: 35 punktów edukacyjnych po zdaniu egzaminu

PLAN KURSU:


Tydzień 1: KOMUNIKACJA I EUTANAZJA

Na początku kursu skupimy się na budowaniu silnych relacji z klientami, zrozumieniu ich potrzeb oraz efektywnej komunikacji podczas konsultacji weterynaryjnych. Porozmawiamy o tym, jak dbać o siebie i radzić sobie w trudnych momentach, zwłaszcza w kontekście rozmów o eutanazji. Nauczysz się, jak tworzyć precyzyjne notatki kliniczne, które nie tylko poprawią dokumentację, ale także podniosą jakość świadczonych usług. Zajmiemy się także rozpoznawaniem osobowości klientów, umiejętnościami omawiania kwestii finansowych i przekonywania do diagnostyki, a także budowaniem zaufania w trudnych sytuacjach.
Moduł prowadzi: lek.wet. Magdalena West i lek.wet. Patrycja Zimmermann GCSAECC



Tydzień 2: ANESTEZJOLOGIA 

Zaczynamy naukę od anestezjologii, abyś mógł zyskać solidne podstawy, które będą niezbędne w dalszych tygodniach, kiedy będziemy zgłębiać tematykę leków oraz ich zastosowania. Omówimy wybór odpowiednich leków, protokoły anestezjologiczne, stosowanie leków w ciągłym wlewie oraz proces wybudzania pacjenta po zabiegu. Wszystko to będzie omawiane na podstawie prawdziwych przypadków klinicznych, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć i zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.
Moduł prowadzi: lek.wet. Magdalena West


Tydzień 3: PROFILAKTYKA I KALENDARZ SZCZEPIEŃ

W tym module zgłębimy zasady profilaktyki zdrowotnej u zwierząt, koncentrując się na kalendarzach szczepień dla szczeniąt, kociąt oraz dorosłych psów i kotów. Omówimy również harmonogramy profilaktyki przeciwpasożytniczej (endopasożyty) dla młodych i dorosłych zwierząt. Krótko przedstawimy najważniejsze choroby zakaźne i podpowiemy, jak skutecznie rozmawiać o nich z właścicielami. Poruszymy również temat przepisów, takich jak wymagania dotyczące paszportu dla zwierząt.
Moduł prowadzi: lek.wet. Magda Firlej-Oliwa


Tydzień 4: STOMATOLOGIA

W module stomatologicznym nauczysz się podstaw kompleksowej oceny i leczenia jamy ustnej (COHAT). Omówimy przygotowanie pacjenta do zabiegu, techniki badania klinicznego oraz zabiegów profilaktycznych, takich jak usuwanie kamienia nazębnego, polerowanie zębów i płukanie jamy ustnej. Skupimy się na diagnozowaniu i leczeniu chorób przyzębia, złamań zębów oraz innych patologii stomatologicznych. Przedstawimy również zalecenia dotyczące domowej higieny jamy ustnej, by wspierać długoterminowe zdrowie pacjentów. Moduł obejmuje praktyczne wskazówki i analizę przypadków klinicznych.

Moduł prowadzi: lek. wet. Emilia Klim


Tydzień 5: OKULISTYKA I OTOLOGIA

Moduł składa się z dwóch części i obejmuje diagnostykę oraz leczenie najczęstszych schorzeń oczu i uszu. W części okulistycznej omówimy podstawowe badania, takie jak test Schirmera, tonometria i diagnostyka filmu łzowego, a także zasady racjonalnej antybiotykoterapii. Część otologiczna skupi się na diagnostyce i leczeniu zapaleń kanałów słuchowych, analizie błędów w pobieraniu próbek oraz wskazaniach do konsultacji specjalistycznych. Przedstawimy również zaawansowane techniki, takie jak wideootoskopia i chirurgia ucha.

Moduł prowadzą: lek.wet. Mateusz Szadkowski i lek. wet. Magdalena Gralak


Tydzień 6: KLATKA PIERSIOWA

W module skupimy się na badaniu, diagnostyce oraz leczeniu schorzeń klatki piersiowej, analizując realne przypadki kliniczne. Omówimy najczęściej popełniane błędy oraz przedstawimy schematy postępowania w sytuacjach kryzysowych, takich jak kot z dusznością oddychający przez otwarty pysk czy pies z urazem klatki piersiowej – dowiesz się, jakie kroki podjąć w takich przypadkach.

Moduł prowadzi: lek.wet. Patrycja Zimmermann GCSAECC



Tydzień 7: JAMA BRZUSZNA  

W module poświęconym jamie brzusznej skupimy się na szczegółowym badaniu i diagnostyce, bazując na rzeczywistych przypadkach klinicznych. Nauczysz się, jak skutecznie stawiać diagnozy i wdrażać odpowiednie leczenie, unikając przy tym najczęstszych błędów. Omówimy również diagnostykę różnicową oraz schematy postępowania, które pomogą w podejmowaniu decyzji klinicznych.

Moduł prowadzi: lek.wet. Magdalena West


Tydzień 8: KULAWIZNY I ORTOPEDIA 

Podczas tego tygodnia zagłębimy się w tematykę kulawizn i ortopedii, analizując najczęstsze przypadki, które możesz napotkać w swojej praktyce. Jak właściwie zdiagnozować i leczyć kulawiznę? Czy każda sytuacja wymaga zdjęć rentgenowskich? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczy Andrzej Wysokiński, doświadczony specjalista chirurg, który swoją uwagę szczególnie skupia na ortopedii. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, nauczysz się, jak skutecznie pomagać pacjentom z problemami ortopedycznymi.

Moduł prowadzi: lek.wet.spec. Andrzej Wysokiński.



Tydzień 9: TOKSYKOLOGIA

W tym module zajmiemy się częstymi przypadkami zatruć, różnicowaniem, diagnostyką i leczeniem, a także protokołami postępowania. Omówimy, kiedy i jak bezpiecznie stosować metokarbamol oraz co robić, gdy nie znamy toksyny. Skupimy się również na leczeniu objawowym – co to znaczy w toksykologii i jak je skutecznie zastosować, aby wspierać pacjenta.

Moduł prowadzi: lek.wet. Magdalena West



Tydzień 10: UKŁAD MOCZOWY 

W tym tygodniu skupimy się na nefrologii i układzie moczowym, z naciskiem na diagnozowanie i leczenie chorób nerek. Moduł poprowadzi Ada Biernat, która na co dzień zajmuje się wyłącznie pacjentami z problemami nerkowymi. Omówimy najczęstsze przypadki kliniczne, metody badania i diagnostyki, a także leczenia przewlekłej choroby nerek, opierając się na rzeczywistych przypadkach. Poznasz schematy postępowania oraz unikania często popełnianych błędów w opiece nad pacjentami z chorobami układu moczowego.

Moduł prowadzi: lek.wet. Ada Biernat



Tydzień 11: NEUROLOGIA 

Naucz się przeprowadzać kompleksowy wywiad neurologiczny i badanie pacjenta, aby dokładnie określić, czy problem dotyczy rdzenia kręgowego, mózgowia czy układu nerwowo-mięśniowego. Dowiesz się, jak ocenić wzrok i świadomość pacjenta oraz jak zastosować schemat diagnostyczny "witamin D". Moduł poprowadzi Dr n. wet. Adriana Czerwik, rezydentka Europejskiego Stowarzyszenia Neurologii i Neurochirurgii Weterynaryjnej (ECVN) oraz autorka licznych publikacji w tej dziedzinie.

Moduł prowadzi: dr n.wet. Adriana Czerwik



Tydzień 12: EGZAMIN KOŃCOWY odbędzie się online podczas weekendów egzaminacyjnych (szczegółowe daty niżej). Aby uzyskać certyfikat ukończenia oraz punkty edukacyjne, musisz zdać egzamin na minimum 70%. Zachęcamy do wykorzystania elastycznego terminu egzaminu, który teraz będzie dostępny przez cały weekend, od soboty o godzinie 8:00 do niedzieli o północy. Ta zmiana pozwoli Ci na wybór najodpowiedniejszego dla siebie momentu na przystąpienie do egzaminu pisemnego. Niezależnie od wybranego czasu, od momentu rozpoczęcia masz dokładnie 2 godziny na przesłanie swoich odpowiedzi.

DATY - kiedy startuje każdy moduł?


17 lutego 2025 - Moduł 1 - KOMUNIKACJA I EUTANAZJA

24 lutego 2025 - Moduł 2 - ANESTEZJOLOGIA

3 marca 2025 - Moduł 3 - PROFILAKTYKA I KALENDARZ SZCZEPIEŃ

10 marca 2025 - Moduł 4 - STOMATOLOGIA

17 marca 2025 - Moduł 5 - OKULISTYKA I OTOLOGIA

24 marca 2025 - Moduł 6 - KLATKA PIERSIOWA

31 marca 2025 - Moduł 7 - JAMA BRZUSZNA

7 kwietnia 2025 - Moduł 8 - KULAWIZNY I ORTOPEDIA

14 kwietnia 2025 - Moduł 9 - TOKSYKOLOGIA

21 kwietnia 2025 - Moduł 10 - UKŁAD MOCZOWY

28 kwietnia 2025 - Moduł 11 - NEUROLOGIA

10-11 maja 2025 - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23.59

24-25 maja 2025 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23.59



lek. wet.
Adrianna Biernat

lekarka weterynarii w Specjalistycznym Centrum Weterynaryjnym VetHouse w Lublinie, w którym konsultuje pacjentów głównie w zakresie nefrologii i urologii.

Dr n. wet. Adriana Czerwik

Rezydentka ostatniego roku Europejskiego Stowarzyszenia Neurologii i Neurochirurgii Weterynaryjnej (ECVN) na Wydziale Neurologii i Neurochirurgii Uniwersytetu Justus-Liebig w Giessen. Autorka licznych publikacji z zakresu neurologii weterynaryjnej. 

lek. wet.
Magda Firlej-Oliwa


Niektórym znana jako @weterynarz.tez.czlowiek. Autorka poradnika dla opiekunów zwierząt „Jak mądrze zadbać o swojego psa i kota”. Współwłaścicielka Przychodni Weterynaryjnej Zwierzyniec w Krakowie.

lek. wet.
Emilia Klim

Lekarka weterynarii w trakcie rezydentury ze stomatologii oraz właścicielka specjalizującej się w stomatologii Przychodni Weterynaryjnej

lek. wet.
Mateusz Szadkowski

Swoją uwagę skupia głównie na okulistyce, w tym na chirurgii miękkiej, plastycznej i mikrochirurgii. Jest wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, członkiem EESVO i Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.


lek. wet.
Magdalena West

Lekarka weterynarii z nostryfikacją w Australii. Pracuje w Emergency and Critical Care w Centre for Animal Referral and Emergency w Melbourne, Australia.

lek. wet. spec.
Andrzej Wysokiński

Specjalista chirurgii weterynaryjnej, właściciel Przychodni Weterynaryjnej ASANTE w Lublinie, w której głównie konsultuje i operuje przypadki chirurgiczne i ortopedyczne.


lek. wet. Patrycja Zimmermann GCSAECC

Lekarka weterynarii z nostryfikacją w Australii, Absolwentka studiów podyplomowych ze Small Animal Emergency Medicine and Critical Care na Uniwersytecie w Melbourne. Pracuje w Animal Emergency Service w Brisbane w Australii.

lek. wet. Magdalena Gralak


Lekarka weterynarii w Klinice Braci Mniejszych w Konstantynowie Łódzkim, członkini ESVD, ISVD oraz sekcji Dermatologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

TYGODNI
INTENSYWNEGO KURSU

Nasze kursy online trwają KILKA TYGODNI bo wierzymy, że najbardziej spektakularne zmiany mogą stać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajemy sobie na nie czas. Regularne powtarzanie materiału połączone z wysoce skutecznymi metodami nauczania ułatwią zapamiętanie informacji na długo.

PRZYPADKÓW
KLINICZNYCH

W trakcie trwania całego kursu przerobimy ponad 50 najczęściej spotykanych przypadków - od objawów klinicznych, prze komunikację, po leczenie. Poczujesz się pewnie!

ZADOWOLONYCH KURSANTÓW

W naszych kursach wzięło udział już kilkuset studentów i lekarzy weterynarii z całego świat

Poznaj opinie o kursie

Naszym uczestnikom dajemy możliwość wzięcia udziału w anonimowej ankiecie, w której mogą podzielić się swoją opinią lub zasugerować zmiany.

Ten kurs skierowany jest do:

  • studentów ostatnich lat, którzy gotowi są rozwijać swoje umiejętności, aby czuć się bardziej komfortowo w swojej pierwszej pracy,
  • świeżo upieczonych absolwentów, którzy właśnie rozpoczęli praktykę w klinice,
  • lekarzy wracających do gabinetu po dłuższej przerwie, np. urlopie macierzyńskim czy tacierzyńskim, pragnących poczuć się komfortowo od pierwszego dnia,
  • specjalistów posiadający już pewne doświadczenie, ale chcących uporządkować swoją wiedzę lub rozpocząć drogę do przebranżowienie się, 
  • właścicieli klinik, którzy szukają odpowiedniego szkolenia dla swoich nowych pracowników.

W ramach kursu otrzymasz:


zajęcia pełne wiedzy, oparte na prawdziwych przypadkach klinicznych,

– omówimy łącznie ponad 50 najczęściej spotykanych przypadków,

– około 30h nagrań z możliwością zadawania prowadzącym anonimowych pytań,

prace domowe, tworzone na podstawie prawdziwych przypadków z klinik,

indywidualne podejście ze względu na ograniczoną liczbę miejsc,

materiały dodatkowe: artykuły (niektóre w języku angielskim), protokoły postępowania, tabele,

– dostęp do prywatnej grupy na Facebooku,

– autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu - łącznie ok. 400 stron notatek,

egzamin końcowy,

certyfikat ukończenia kursu po zdaniu egzaminu.

Co otrzymasz wykupując kurs?


Udział w kursie

Weźmiesz udział w naszym intensywnym, 12-tygodniowym kursie Zamień Teorię na Praktykę. Zajęcia prowadzone są na podstawie prezentacji, z wykorzystaniem prawdziwych przypadków. Po zakupie otrzymasz dostęp do panelu, w którym na bieżąco będziemy dodawać materiały.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dostęp do protokołów, tabel i artykułów naukowych (część z nich będzie w języku angielskim), które ułatwią Ci wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dodatkowo otrzymasz Zeszyt Ćwiczeń do wydrukowania, w którym możesz robić na bieżąco notatki z kursu.

Quizy

Zarówno przed, jak i po każdym module dostaniesz dostęp do quizów sprawdzających Twoją wiedzę (nikt, poza Tobą, nie zobaczy odpowiedzi) - pomoże Ci to sprawdzić się przed rozpoczęciem nauki, a następnie ułożyć w głowie wiedzę z danego modułu.

Zadania domowe

Rozwijaj swoją wiedzę i umiejętności, dodając do nich jeszcze więcej praktyki z naszymi zadaniami domowymi! Nie są obowiązkowe, nikt nie będzie wystawiał Ci ocen, ale z pewnością pomogą Ci w dalszej nauce!


Egzamin, certyfikat i punkty

Do naszego kursu podchodzimy na poważnie, ponieważ bardzo zależy nam, aby ta inwestycja Ci się zwróciła - pisemny egzamin końcowy pomoże Ci powtórzyć i utrwalić materiał. Po pomyślnym jego zdaniu otrzymasz od nas imienny certyfikat ukończenia kursu.

Q&A

Będziesz mieć możliwość zadania pytań do każdego modułu. Co tydzień na platformie będą pojawiać się nagrania, w trakcie których odpowiemy na zadane pytania.

25h nagrań

Każdy z modułów zawiera około 2h nagrań wideo, które na bieżąco uzupełniamy cotygodniowymi odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania (Q&A). Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że przerobienie wszystkich materiałów i wykonywanie prac domowych, zajmie Ci co najmniej kolejne 25 h. Łącznie czeka Cię więc ponad 50h nauki!

Mobilny dostęp online

Kurs będzie dostępny na specjalnie stworzonej platformie, do której dostęp otrzymasz po jego zakupie. Z panelu możesz korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych, w tym również w aplikacji na telefon (iOS) - w domu, w podróży lub na wakacjach!

Gwarancja Satysfakcji

Nie musisz podawać powodu rezygnacji z udziału - napisz do nas przed udostępnieniem Modułu 2, a zwrócimy Ci 100% wpłaconej kwoty i usuniemy konto bez zbędnych pytań.

Zapisy na tę edycję kursu zostały zamknięte.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?


Przeczytaj Najczęściej Zadawane Pytania powyżej oraz zaglądnij do zakładki FAQ - jeśli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas e-mail na h[email protected]

Staramy się odpisywać w ciągu 24h, jeśli nie otrzymujesz odpowiedzi to prosimy upewnij się, że wpisałeś poprawnie nasz adres e-mail.